Evinizi Neşeli Kelly Yeşili İle Süslemek İster misiniz?

Evinizi Neşeli Kelly Yeşili İle Süslemek İster misiniz?

Kelly yeşilini sevmek için İrlandalı olmanıza gerek yok ve evinizde bu neşeli gölgeyi çıkarmak için şansa da ihtiyacınız yok. Son yıllarda mücevher tonları dikkatleri üzerine çekti, ancak evinize daha modern ve benzersiz bir renk eklemek istiyorsanız menekşe ve yakutlara biraz ara verin ve Kelly yeşilini deneyin.

Öncelikle Kelly Yeşili Nedir? Nasıl Bir Renktir? Soruları ile Başlayalım

Gerçek bir orta yeşil olan Kelly yeşili, yoğundur ve mavi ile sarı alt tonlarının bir karışımına sahiptir. Takma adını yaygın İrlanda soyadından alır ve kesinlikle İrlanda kırsalının yemyeşil tepelerini çağrıştırır.

1- Sanat Eseri Yada Tablolarda Deneyin

Bu renk tonunu evinizin bir köşesinde görmek istiyorsanız, Kelly yeşili içeren tablolar ve baskılar, bir odaya parlak bir görsel ilgi anı eklemenin kolay bir yoludur.

Gölgede doğru sanat eserini bulmakta sorun yaşıyorsanız, Kelly yeşili çerçeve de basit ama çarpıcı bir seçimdir.

2- Rustik ve Bohem Hislerinizi Önde Tutun

Canlı Kelly yeşili rustik fayanslarla ilgili bir şey, gerçekten de evinizde mistik bir hava oluşturuyor. Bu süsleme biçimi Şömine için beklenmedik bir şeydir ve odayı etrafında toplamak için güçlü bir odak noktası oluşturur.

Renk uzmanları tarafından tasarlanan bu oda, renk tutkunuysanız evinizin duvarlarınız veya mobilyalarınızla sınırlı olmadığını hatırlatıyor. Böyle boyanmış yada farklı renklerin kullanılarak ortaya çıkarılmış bir ürünü evinizde bir atlama noktası olarak kullanın ve hayal gücünüzü keşfedin.

3- Rengi Vurgulayan Nesneler İle Devam Edebilirsiniz

Kelly yeşilinin yoğunluğu, bu iki vurgulu sandalyenin daha kalabalık bir odada sonradan düşünülmüş gibi görünmesini engeller. Bembeyaz koltuklardaki kırlentlerle uyum sağlıyor ve neşeli tonu sizi oturmaya davet ediyor.

Bunun illa sandalye olması şart değil farklı varyasyonlarla evinizdeki daha da önemlisi oturma odanızdaki herhangi bir eşyanız ile kombin yapabilirsiniz.

4- Daha Fazla Renk Ekleyin

Yeşil, kırmızı, çivit mavisi de; Kelly yeşili ile birlikte size çalışabileceğiniz çok şey verir. Bu sarı eğimli yeşil, orangey kırmızıları ve daha koyu mavilerle tezat oluşturarak masa ve duvar vazoları ile güzel bir kombin oluşturuyor.

Tüm duvarlarda ve tavan kirişleri arasında Kelly yeşili renginin kullanılması, büyük alanı birleştirir ve göz alıcı bir ahenk ortaya çıkarır. Tek katlı bir bir bağ eviniz yada benzer bir yerleşim yeriniz varsa 2022 yılının en popüler rengi olan yeşilin bu tonunu kullanmanızı öneririz.

5- Pencere Camınızı Boyayın

Kemerli, yazlık bir pencere camı, güzelliğin geometrik bir kalesidir. Bu güzelliğin gündelik koşuşturmacalar içinde kaybolmasına fırsat vermeyin. Bu mutfakta olduğu gibi pencerelerinizi parlak Kelly yeşili boya ile boyayın. Pencereyi olduğundan daha da büyük gösterecek ve bulaşık yıkamayı da biraz keyifli bir hale getireceğinden şüpheniz olmasın.

6- Modern Mutfakta Yeşil Dolaplar Mermer ve Meşenin Ahengi

Mutfak dolaplarınız, raflarınız ve mutfak adası için daha koyu bir Kelly yeşili tonu kullanmak, daha sakin hissettiren mistik ve modern bir görünüm yaratır. Beyaz Carrara mermer tezgahlar ve backsplash, yeşilin zenginliğini dengeler ve meşe tabureler çarpıcı bir kontrast sağlar.

Parlak yeşil boya, sığ rafları aydınlatmak ve açmak için ışığı yansıtacak ve bu tonun mavi ve sarı tonları, kırmızı ve bakır mutfak aksesuarlarıyla güzel bir ambians oluşturur.