Mutlaka Görmeniz Gereken 7 Yatak Odası Dekorasyon Trendi

Mutlaka Görmeniz Gereken 7 Yatak Odası Dekorasyon Trendi

Değişim için hazır mısın? Hepimiz öyle sanıyoruz. Ve burada Madame Dower'da, bunu başarmanın en iyi yollarından birinin yatak odanızı biraz yenilemek olduğuna inanıyoruz.

Kirada oturuyorsunuz ve evi istediğiniz gibi dekore edemiyor olabilirsiniz! Yatak odanızı hem geniş hemde ferah gösterecek bir çok ipucunu bu yazımızda bulabilirsiniz.


En Popüler 7 Yatak Odası Dekorasyon Trendi

1. Renk terapisi

Pantone'un renklerini duyurduğunu görmüş olabilirsiniz: gri ve sarı. Gri, yumuşak bir marle-esque tonudur, sarı ise parlak ve keskindir. (Tam rengin adı, şu anda gerçekten kullanabileceğimiz bir enerji olan “aydınlatıcı” sarıdır.)

Pantone'un seçtiği özel tonlar 2022'de yatak odalarının her yerinde görüleceğinden emin olun, bu nedenle bütçenize uyan her şey için gözlerinizi dört açın. Duvarlarınızı boyamak veya düz beyazdan biraz daha ilginç bir yatak takımı rengi olarak kullanmak istiyorsanız, gri mükemmel bir nötr zemindir - mükemmel bir renk uyumu için serinletici mat nevresim takımımızı deneyin. Ve o keskin, parlak sarı? Odanızda tasarım vurgusu olacak parçalar arayın: kırlentler, komodin aksesuarları ve hatta perdeler.

Renklerin nasıl kullanılacağına dair tam bir özet için, evinizi şekillendirmek için renk skalasını nasıl kullanacağınıza dair en iyi ipuçlarımız burada.


2. Masa alanı

Gittikçe daha fazla insan evden çalışmaya devam ettikçe yatak odalarımızın da buna uyumlu olması gerekiyor. Ayrı bir çalışma alanı için yeriniz yoksa, yatak odanızdan konforlu ve üretken bir şekilde çalışmanız gerekebilir bu nedenle 2021'de olduğu gibi 2022'de de odaların buna uyum sağlama konusunda büyük bir eğilim görülmeye devam edecektir.

Tasarımlarının bir parçası olarak akıllı masa çözümlerine sahip yatak odaları arayın - belki bir köşeye yerleştirilmiş şık bir köşe masası veya ihtiyacınız olduğunda hızlı ve verimli çalışabilmeniz için gardırobun yanından aşağı açılan bir masa olabilir. Yatak odası tasarım düzeninize uyacak şekilde ev ofis mobilyalarının daha büyük bir uyarlamasını göreceksiniz. Örneğin, yatak odanızın renk düzenine uygun renklerde döşemeli ergonomik ofis koltukları veya komodin olarak da kullanılabilen bir çalışma masası. 2021'i yeni normalimize adapte ettik, bu yüzden 2022, bu normali olabildiğince güzel, sevimli ve işlevsel kılmakla ilgili olacaktır.


3. Işığın içeri girmesine izin verin

2020'de öğrendiğimiz bir diğer şey, zihinsel ve fiziksel sağlığımıza yakıt ikmali yapmak için doğal ışığın önemidir. 2021'de bunun yatak odası tasarımında önemli bir rol oynadığını görüyoruz, 2022'de aynı trendin devam etmesi kaçınılmaz olacaktır. Yatak odası pencerelerinde bir yoğunlaşma ve yatak odası stilinde daha büyük pencere ve daha fazla güneş ışığı almaya yönelik bir trend var, böylece yatağınız pencerelerden uzağa kurmak yerine doğrudan pencere dibinde veya pencereye bakan tarafta kurulması da ayrıca önemli bir trend haline geldi/gelecektir.

Bu tasarımlar, yoğun bir şekilde Güneş ışığına ve yatak odanızda bu ışıktan maksimum düzeyde nasıl faydalanabileceğinize dayanıyor. Güneş ışığının olmadığı gece saatlerinde, başucu lambaları yerine duvara monte edilen ışıklar, yumuşak ve otel benzeri bir görünüm yaratan büyük bir trend yine 2022'de öne çıkması bekleniyor.


4. Perdeler Geri Döndü

Yatak odalarında bir dönem moda trendleri arasına giren panjurlar aryık popülaritesini kaybetmeye başlayarak yerini yeniden geçmişten gelen vazgeçilmez olan perdelere bırakmaya başladı. Yatak odalarınızda boğucu olmayan ve rahatlatıcı bir hava yaratmak istiyorsanız, perdeler bunun için mükemmel bir aksesuardır.

Nötr, kalın, tek renkli ve dayanıklı bir perde türüne bakabilirsiniz, örneğin keten perdeler bu iş için çok iyi bir seçenek olabilir. Keten bir perdeyi tavandan tabana asarak odanızın alan genişliğine katkıda bulunabilir ve odanızın daha geniş görüntüye kavuşarak daha ferah bir hale getirebilirsiniz. Perdeler zemine kadar uzatıldığında, odayı gerçekten daha uzun, daha büyük, daha ferah hissettirir ve tavan yüksekliği hissini arttırır. Adaçayı yeşili tonlarında perdeler, gül kurusu ve klasik yulaf ezmesini şu sıralar çok seviyoruz.

5. Yatak Odası Aksesurlarını Yumuşak Ürünlerden Seçin

Yumuşak ve soft ürünler birkaç yıldır yatak odası dekorasyonunda zaten büyük bir trend oldu ve 2021'de olduğu gibi 2022'de de bu trend olanca hızıyla devam edeceğe benziyor. Yatak odanızı şekillendirmeye gelince, (Nevresim, Çarşaf, Pike, Yorgan, Yastık ve Yastık Kılıfı vb...) onu yumuşak, rahat ve sıcak renklerden seçerek odanızı daha yaşanabilir ve gerçek anlamda dinlenebileceğiniz bir alan olacak şekilde dekore edin.

Yatağınıza koyacağınız yumuşak ipliklerden dokulmuş %100 pamuklu çarşaflardan yünlü battaniyelere ve yumuşak, tüylü kilimlere kadar her şey şu anda doku ile ilgili. Yatak odanızın, onu rahat dokular ve süper yumuşak yatak takımlarıyla doldurarak elde edebileceğiniz en lüks, davetkar alan gibi hissetmesini sağlayın.


6. Yatak Başlığı

Yatağınızın bir başlığı yok mu? Sorun değil. Yatak deyince aklımıza yatağı üzeine koyduğumuz baza veya yatak demiri ve olmazsa olmaz gibi görünen yatak başlığı gelir. Ancak, devir değişiyor ve yeni tendler yeni akımlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Günümüzde başlıksız yataklar trend olmaya aday görünüyor. yatağınızın arkasındaki bölgeyi küçük dokunuşlarla daha sevimli daha gösterişli veya daha ilgi çekici yapabilirsiniz. Yatağınızın arkasındaki alan, bir baskı galerisi, bir fotoğraf duvarı, dekoratif bir duvar çıkartması veya hatta doğrudan alana boyanmış bir duvar resmi veya blok rengi ile dekore edilebilir. Buradaki fikir, gözü yatağınızın etrafındaki alana çekmek, yatağı odanın odak noktası yapmak ve aksi takdirde boş bir alana tasarım ve tören duygusu getirmektir.

7. Duvar Kağıdı

Günümüzde iç mekanlarda duvar kağıdı büyük bir trend haline geldi, bu nedenle soru şudur: yatak odanıza duvar kağıdı eklemeyi düşünür müsünüz? Şu anda mevcut çok sayıda muhteşem tasarım var ve herkesin yatak odasında yumuşak bir çiçek motifi veya vintage eğilimli botanik bir baskı gibi göze huzur veren baskıları seçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Temel olarak, dışarıyı içeri getirmeye yardımcı olacak ve yatak odanız için şık bir zemin sağlayacak tasarımlar seçebilirsiniz.
Bunun yanında üç boyutlu duvar kağıtları ile Yatak odanızda yatağınızın karşısına bir okyanusun berrak sularını, muhteşem bir dağ manzarasını, eski bir köy evini yada neyi seviyor ve huzur duyuyorsanız bu yönde bir tasarım getirebilirsiniz.

Unutmayın hayatımızın üçte birini yaşadığımız yatak odalarımız sadece uyku ve dinlenme değil ayrıca yaşam alanımız olduğunu belirtmekte fayda vardır.